FANDOM


Start 2
Port kosmiczny, obecnie klasy II. Jest zlokalizowany na Ash, 50 km na wschód od GEO-9.

Pierwotnie budowany jako węzeł komunikacji orbitalej dla przemysłu GEO-9, po awarii terrafomerów i zapaści gospodarczej Ash prace konstrukcyjne porzucono po ukończeniu około 40% zaplanowanych robót.

Vayas Point jest o tyle specyficzny, że ze względu na trudności z poruszaniem się po powierzchni Ash, jest wyposażony w wiele magazynów i ramp, służących do obsługi i załadunku pociągów którymi są transportowane towaru do i z portu. W związku z powyższym, pomimo że nie dokończono wielu robót związanych z budową, ilośc ludzi pracujących na terenie Vayas Point jest dużo większa niż wymagają standardowe porty kosmiczne II klasy.

Z GEO-9 Vayas Point łączy linia kolejowa C, prowadząca bezpośrednio z magazynów portu do Pieca, dzielnicy przemysłowej GEO-9. Pod wpływem gwałtownie pogarszających się warunków atmosferycznych, transport lotniczy na Ash został bezterminowo zawieszony. Jedynym sposobem poruszania się na duże odległości przez zamarznięte pustkowia jest opancerzona kolej.

Ponieważ Vayas Point nigdy nie został rozbudowany do pierwotnie projektowanych rozmiarów, pozostaje jedynie lokalnym lądowiskiem bez znaczenia ogólnoplanetarnego. Ma to swoje dobre i złe strony. Największe porty na planecie są ściśle kontrolowane przez wojsko i megakorporacje. Vayas pozostaje bardziej otwarty na prywatną inicjatywę, a niezależni przewoźnicy są tu lepiej tolerowani, niż w portach kontrolowanych przez megakorporacje. Port jest w znacznej mierze zarządzany przez Syndykat, pewne wpływy posiadają również korporacje posiadające największe udziały w GEO-9. Vayas to największe skupisko przemytników i na wpół legalnego transportu niezależnego na Ash. Ponieważ władze planetarne są zbyt słabe, a korporacje nie mają interesu w niszczeniu przemytu, port trwa jako jedna z ostatnich wolnych przystań w systemie Eclipse.

Ad blocker interference detected!


Wikia is a free-to-use site that makes money from advertising. We have a modified experience for viewers using ad blockers

Wikia is not accessible if you’ve made further modifications. Remove the custom ad blocker rule(s) and the page will load as expected.

Więcej z Fandomu

Losowa wiki