FANDOM


Szturmowe oddziały specjalne przeznaczone do precyzyjnych uderzeń na linii frontu. Głównym zadaniem TPM jest przełamywanie oporu wroga na niewielkim obszarze, przy użyciu dużej siły ognia i wsparciu artylerii orbitalnej. Żołnierze TPM są często wyposażeni w taktyczną broń jądrową.
Nuclear blast

Uderzenie jądrowe TPM na pozycje Hordy - Południowy Archipelag Cor


Standardowym wyposażeniem żołnierza taktycznej piechoty morskiej jest egzoszkielet połączony z pancerzem desantowym. Żołnierze są zrzucani z orbity w kapsułach wypełnionych żelem antyprzeciążeniowym. Dzięki takim zabezpieczeniom żołnierze wytrzymują przeciążenia do kilkudziesięciu g, co pozwala na błyskawiczne dostarczenie oddziału w dowolne miejsce na polu bitwy.


Żołnierze TPM, częściej niż członkowie innych oddziałów, korzystają ze wszczepów cybernetycznych. Czy to ze względu na konieczność zastąpienia utraconych organów, czy dla podniesienia swoich możliwości. Dowódcy zachęcają T`aków (jak potocznie są nazywani) do montowania kolejnych wszczepów, znacznie obniżając ceny hardwaru dla aktywnych żołnierzy oraz oferując damową instalację. 

Exoskeleton

Kombinezon desantowy DIVER Mk7 wyposażony w egzoszkielet.

W jednostkach T`aków służą wyłącznie najlepsi żołnierze, którzy wykazali się na polu bitwy wyjątkowymi umiejętnościami i odpornością psychiczną.

Motto T`aków to Mors Ab Alto

Obecnie na Cor stacjonuje około 3000 członków Taktycznej Piechoty Morskiej, drugie tyle przebywa na przepustce szukając przygód w całym systemie Eclipse. T`akowie są znani z umiejętności korzystania z życia, jedcznoeśnie otacza ich wątpliwa sława rozrabiaków. Jeśli dodać do tego wszczepy bojowe i umiejętności żołnierzy, ich pojawienie się w jakiejkolwiek kolonii przyprawia o potężny ból głowy każdego szefa lokalnych służb porządkowych.

PlotkiEdytuj

  • W GEO-9 ostatnio pojawiło się niespotykanie wielu członków Taktycznej Piechoty Morskiej. Plotka głosi, że szukają morderców jednego ze swoich kolegów, który zaginął w slumsach Podbrzusza kilka tygodni temu.
  • Wśród weteranów walk na Cor krąży pogłoska jakoby żołnierze TPM zostali zainfekowani tajemniczym wirusem, który zagnieżdża się w ich wszczepach i kombinezonach bojowych. Wirus ma powodować okresowe napady morderczego szału, którego chory nie pamięta. Bardziej mroczne plotki mówią zanikach pamięci i przejmowaniu przez wirus totalnej kontroli nad poczynaniami marines, którzy post factum nie mogą przypomnieć sobie co robili.
  • Żołnierze TPM są znani z brutalności na polu bitwy. Wielokrotnie toczyły się postępowania dotyczące ofiary wśród ludności cywilnej oraz nadużywanie siły przez TPM. Jak do tej pory T`aków zawsze uniewinniano. Tym niemniej, żołnierze tej formacji cieszą się złą sławą wśród ludności cywilnej planet, na których walczą. Ich akcje niemal zawsze powodują wiele cywilnych ofiar.

Ad blocker interference detected!


Wikia is a free-to-use site that makes money from advertising. We have a modified experience for viewers using ad blockers

Wikia is not accessible if you’ve made further modifications. Remove the custom ad blocker rule(s) and the page will load as expected.

Więcej z Fandomu

Losowa wiki