FANDOM


RTB

RTB w najczęściej spotykanej formie kapsułek.

Hallucination

Skan obrazu halucynacji z mózgu odurzonego RTB

Silnie halucynogenny narkotyk zdobywający przebojem czarny rynek Sektora Eclipse. Nazwa środka pochodzi od inicjałów nazwisk jego twórców Robinsona, Teodorova, Bersteina.

Narkotyk jest syntetyzowany z zamrożonych związków organicznych, wydobywanych w zewnętrznym pasie planetoid systemu Tambov. Pochodzenie surowca do produkucji RTB jest nieznane, nie udało się również - pomimo wielu prób - zsyntetyzować tej substancji w laboratoriach.

Narkotyk jest bardzo silnie uzależniający. RTB powoduje mocne halucynacje o niespotykanej złożoności, uzależnieni od RTB mówią wręcz o kreacji przez odurzonego narkotykiem, rzeczywistości alternatywnej o ograniczonym zasięgu. Każda jednostka na swój sposób reaguje na podanie RTB - część odurzonych ma ekstatyczne wizje, określane jako niemalże raj, podczas gdy u innych substacja może powodować pojawienie się wizji powodujących ciężką depresję, napady lękowe prowadzące nawet do katatonii etc.

Plotki Edytuj

  • U niemal wszystkich, zażywających RTB przez ponad pół roku, pojawia się pewien schemat w nieuporządkowanych i indywidualnych wizjach. Podobno podczas największego haju, narkomani doświadczają połączenia z "istotą wyższą", która przekazuje im wiedzę o przyszłości świata. Niestety po zakończeniu odlotu uzależnieni od RTB pamiętają jedynie strzępki swoich objawień.
  • Istnieje hipoteza, że substancja, z której syntetyzuje się RTB , to de facto szczątki jednego z Mrocznych Bogów , który przegrał walkę z jednym z pozostałych bóstw. Porozrywane, zamrożone fragmenty jego ciała krążyły od eonów wokół słońca systemu Tambov. Halucynacje, które odczuwają zażywający RTB to w rzeczywistości wspomnienia upadłego boga, wypaczone przez percepcję ludzkiego umysłu. Dłuższe zażywanie RTB prowadzi do opętania przez fragmenty umysłu Upadłego. Upadły próbuje zdobyć nowy nośnik swojej świadomości, przez opętanie odpowiedniej ilości ludzi - jest to działanie nieświadome, nieplanowe. Okaleczone odłamy umysłu Upadłego próbują ponownie zespolić się w jedną jaźń.
  • Podobno istnieje kilkadziesiąt empirycznie potwierdzonych przypadków zgodności prekognicyjnych objawień narkomanów RTB z rzeczywistymi wydarzeniami. Kilka korporacji i rządów planetarnych interesuje się możliwościami zastosowania wizji. Liderem tych badań jest, co zaskakujące, oddział badawczy Black Forest Corporation.
  • Szef Infinity - Starzec - zawarł podobno pakt z Upadłym (albo raczej jego wskrzeszonym do tej pory fragmentem) - w zamian za pomoc w uzyskaniu odpowiedniej liczby nosicieli, Upadły ma pomóc Starcowi w realizacji jego tajemniczych planów. W związku z powyższym, agenci Infinity porywają w całym sektorze Eclipse tysiące żebraków i najniżej sytuowanych obywateli, aby zahibernowanych dostarczyć na tajną stację w systemie Tambov. Nie wiadomo co dalej dzieje się z porwanymi. Wiadomo jedynie, że po upływie mniej więcej 4 do 12 dni znikają bezpowrotnie ze stacji.

Ad blocker interference detected!


Wikia is a free-to-use site that makes money from advertising. We have a modified experience for viewers using ad blockers

Wikia is not accessible if you’ve made further modifications. Remove the custom ad blocker rule(s) and the page will load as expected.

Więcej z Fandomu

Losowa wiki