FANDOM


Jest to bez wątpienia najpotężniejszy ród na Bariz, choć jego obecny zwierzchnik, Angus, stara się nie afiszować ze swoimi szerokimi wpływami.

HistoriaEdytuj

Wywodzący się od inżynierów terraformingu Whitehallowie sprawują pełną kontrolę nad technologią silników grawitacyjnych, utrzymujących latające miasta nad powierzchnią planety. Nie oznacza to, że bez ich wsparcia i przychylności uszkodzenie graviterów mogłoby doprowadzić do katastrofy. Rody mogą zawsze skorzystać z pomocy firm spoza Eclipse, to jednak wyjątkowo kosztowna opcja, nawet biorąc pod uwagę, że ród Whitehall ceni swoje usługi niezwykle wysoko. Drugą dziedziną, w której rodzina się specjalizuje, jes
Głowica rapier

Głownia rapieru paradnego rodu Whitehall.

t ogólnie pojęta wojskowość. Kontrolowane przez nią firmy produkują broń osobistą, tarcze energetyczne, uzbrojenie statków kosmicznych oraz systemy obrony planetarnej.

ValliantEdytuj

Na tle setek produktów cieszących się przeciętną reputacją wyróżnia się Valliant, niewielka manufaktura wyspecjalizowana w broni białej wysokiej jakości, z którą nie może konkurować żadne inne przedsiębiorstwo w promieniu setek lat świetlnych. Ród posiada zdrową zniżkę na zakup ostrzy tej firmy, dlatego nikogo na Bariz nie dziwi, iż wszyscy szermierze Whitehallów dysponują orężem najwyższej jakości. Ciężko wskazać rodziny wrogo nastawione względem Angusa. Większość spogląda na jego ród ze szczerą, zdrową zawiścią, nie ma jednak powodów, by uznawać się za nieprzyjaciół Whitehallów. Jedynie Chingowie oraz Valari, którzy również produkują uzbrojenie, stanowią otwartą opozycję wobec Angusa Whitehalla i starają się podważać każdy projekt i uchwałę, którą proponuje Radzie.

CzłonkowieEdytuj

Angus Whitehall - lider i patriarcha rodu Whitehall.

PrzypisyEdytuj

Andrzej "Enc" Stój, "Nemesis" s. 141.

Kanoniczny
Kanoniczny

Artykuł ma zawierać tylko treści pochodzące z oficjalnego podręcznika. Prosimy o uwzględnienie tego podczas edycji.

Ad blocker interference detected!


Wikia is a free-to-use site that makes money from advertising. We have a modified experience for viewers using ad blockers

Wikia is not accessible if you’ve made further modifications. Remove the custom ad blocker rule(s) and the page will load as expected.

Więcej z Fandomu

Losowa wiki