FANDOM


Gaia
Planety oznaczone tą jednostką klasyfikacji stanowią jeden z najrzadszych przypadków w całej galaktyce. Oznaczenie Eden wskazuje na warunki środowiskowe optymalne dla podtrzymania i rozwoju ekosystemu odpowiedniego dla ludzi. Wskazuje to na niezwykle żyzne gleby, doskonały do rozwoju roślin i zwierząt klimat, odpowiednią ilość i rodzaj promieniowania docierającego z najbliższej gwiazdy, poziom grawitacji etc.

Planety tego typu stanowią rodzaj "świętego Graala" inżynierów planetarnych. Kilka z nich zostało odkryte w takim stanie naturalnym, jedynie niewielka część uzyskała takie warunki na skutek ingerencji człowieka. Stworzenie planety typu eden to nie projekt inżynierski, to dzieło sztuki. Osiągnąć tak doskonałe parametry środowiska udaje się niezwykle rzadko i sporo zależy od szczęścia - ilość zmiennych jakie należy wziąć pod uwagę przy przekształcaniu jest tak duża, że do tej pory nie udało się ustalić powtarzalnej procedury tworzenia planet tego typu.

Ad blocker interference detected!


Wikia is a free-to-use site that makes money from advertising. We have a modified experience for viewers using ad blockers

Wikia is not accessible if you’ve made further modifications. Remove the custom ad blocker rule(s) and the page will load as expected.

Więcej z Fandomu

Losowa wiki