FANDOM


Devils
Niniejszy scenariusz osadzony jest na zamarzającej planecie Ash, znajdującej się w układzie Eclipse.Dawno temuEdytuj

Około 55 lat temu Infinity postanowiło wprowadzić w życie jeden ze swoich programów genetechnicznych, mających na celu wyprodukowanie nadczłowieka o znacząco wyższym ilorazie inteligencji. Stwierdzono jednak, że takie badania można prowadzić jedynie na dzieciach oraz na rozwijających się dopiero płodach, co w ewidentny sposób kłóciło się z literą prawa. W celu ominięcia przepisów oraz ochrony Infinity przed skandalem, powstała marionetkowa firma Everlast Laboratories. Finansowana w całości przez Infinity, a jednocześnie działająca w taki sposób, by nie można było znaleźć powiązań z firmą-matką.

Przez ponad rok trwała budowa podziemnego, czteropoziomowego kompleksu laboratoriów w południowej, fabrycznej części Victorii. Otwarto go z wielką pompą, zapewniając obecnych na gali przedstawicieli rządu, że firma będzie się zajmować nieszkodliwymi badaniami nad szczepami wirusów, na które Everlast ma nadzieję znaleźć szczepionki.

Prawda wyglądała jednak inaczej. Odpowiednio wyselekcjonowana komórka Departamentu 3 dostarczała do laboratoriów Everlast porywane z okolicznych slumsów młode kobiety, które zapładniano, a następnie poddawano rozmaitym eksperymentom. Badano oraz modyfikowano genom także u dzieci urodzonych przez porwane kobiety. Ponad 10 lat działalności Everlast Laboratories pozostawiło jednak wyraźny ślad pozwalający kilku rządowym detektywom powiązać ją z porwaniami. Infinity dwoiło się i troiło, by dzięki koneksjom w rządzie, wśród rodów szlacheckich Bariz oraz rodzin Syndykatu nie dopuścić do inspekcji ośrodka. Trwało to prawie trzy lata i nagle wszystko się zmieniło – pewnego dnia rządowi inspektorzy dostali zaproszenie do laboratoriów. Infinity dostało to, czego chciało – wyprodukowano parę genialnych bliźniaków – Annę i Jamesa Creed.

W ciągu kilku dni poprzedzających inspekcję wywieziono z Everlast cały najdroższy sprzęt oraz ważne dane, zaś dwa dni przed planowaną wizytacją doszło do „nieszczęśliwego wypadku”. Owym „nieszczęśliwym wypadkiem” był potężny pożar, który rozprzestrzenił się po wszystkich czterech poziomach EvLab. Spłonęły nie tylko dokumenty i ogromna ilość drogiej aparatury – by uwiarygodnić incydent Infinity poświęciło także ponad trzydziestu laborantów i naukowców. Media oraz rząd zostali poinformowani o wycieku wysoce toksycznych substancji, a także o rozerwaniu powłoki reaktora zasilającego laboratoria. W niecałe cztery dni powzięto zamiar zapieczętowania EvLab by uniknąć skażenia. Rodzinom zmarłych wypłacono odszkodowania, a firma została rozwiązana. O istnieniu Everlast Laboratories zapomniano.

Disclaimer: W jaki sposób gracze dostaną od pana Barnesa zlecenie, które rozpocznie przygodę, pozostawiam w gestii MG oraz graczy, albowiem każda drużyna jest inna i dla każdej trzeba innego haczyka.

Pan BarnesEdytuj

A dokładniej mówiąc - doktor Charles Barnes, sześćdziesięciokilkuletni wdowiec wychowujący od ponad dekady swoją – obecnie 22-letnią – córkę Melanie. Pracuje dla Departamentu 11 Infinity i ma poważny kłopot ze swoją pociechą. Barnes zleca drużynie odszukanie swojej córki która „zamiast uczyć się i zostać sławnym i poważanym naukowcem jak jej ojciec, wałęsa się z jakimiś zbirami po slumsach! Matka się w grobie przewraca!”. To nie jest pierwszy wyskok Melanie. Faktem jest, że często znika z domu, ale zawsze wraca najdalej po czterech dniach. Tym razem nie ma jej już ponad tydzień. Wyglądające na niezbyt trudne zadanie, okazuje się jeszcze łatwiejsze kiedy doktor Barnes daje graczom adres jej chłopaka – Roberta Fisha - u którego zawsze przebywa, gdy znika z domu. Pan Barnes wyjaśnia, że kiedyś już był tam po swoją córkę, ale „ostatnim razem ten wstrętny zbir powiedział, że jak jeszcze raz się tam pojawię, to mnie obije do nieprzytomności! Cholerny złodziej, brudas i nierób!”. Wskazany adres to serce slumsów południowej części miasta.

Robert FishEdytuj

Gracze po dotarciu pod wskazany adres rzeczywiście odnajdą tam Billy’ego. Jest w domu, mocno skacowany po ciężkiej nocy. Billy wystraszy się postaci graczy, nie wiedząc, kim są i czego chcą. Prosty test Zastraszania rozwiąże chłopakowi język i sprawi, że udzieli zgodnych z prawdą odpowiedzi.

Co powie ryba? Billy – zapytany o dziewczynę – stwierdzi, że była u niego przez ostatnie kilka dni, ale przedwczoraj, kiedy wrócił do domu po tym jak wyszedł o świcie na miasto załatwiać swoje interesy, już jej nie było. „Człowieeeku! Wyważone drzwi, brak laseczki i całe żarcie z kuchni zniknęło. No to skumałem, że to musiały być Diabły. Jak kurwa amen w pacierzu! Dupa jest martwa, więc nie mój problem.Billy’emu niespecjalnie zależało na Mel – była jedną z wielu kobiet, z którymi się zadawał. Jedyne środki jakie podjął, by jej pomóc, to jeden toast w knajpie - „Żeby zdechła szybko i bez bólu! Zdrowie!”. Zapytany o Diabły, Billy powie, iż co jakiś czas zdarza się w slumsach przypadek, że w mieszkaniach z wyłamanymi drzwiami znajduje się bestialsko zmasakrowanych ludzi. W każdym z takich przypadków mieszkanie zostaje całkowicie wymiecione z jedzenia. Wtedy mówi się, że to Diabły. Co gracze zrobią z chłopakiem, to już ich sprawa. Natomiast udany test Wypytywania w slumsach pozwoli bohaterom na zdobycie dokładniejszych informacji o Diabłach.

Co mówią ludzie? Przypadki odnajdywania ofiar w mieszkaniach całkowicie obrabowanych tylko z jedzenia zdarzają się w tamtej okolicy od ponad dwóch dekad. Czasem ktoś znajduje swoje mieszkanie ograbione, z wyłamanymi drzwiami i wtedy może mówić o dużym szczęściu, bo nie było go w domu. Co ciekawe wśród ofiar nigdy nie ma młodych kobiet, te zawsze znikają i nigdy nie udaje się ich odnaleźć. Czy ktoś widział Diabły? „Jasne, co trzeci mieszkaniec tej dzielnicy widział, ale nie pytaj, jak wyglądają. Jedni gadają, że to ludzie, inni, że czteronogie cosie, a jeszcze inny nagada ci, że latające owado-chomiki wielkości ciężarówek! Pieprzenie. Dasz dychę, to ci pokażę miejsce, gdzie według dzieciarni one mieszkają.” Za kilka baksów gracze mogą zostać pokierowani do miejsca, w którym znajduje się rzekomo dom Diabłów.

Betonowej kopuły z ogromnym czerwonym napisem HELLGATE wykonanym sprayem nie można przeoczyć. Kiedyś była pewnie bramą wjazdową do podziemi, ale teraz jest zalana betonem. Bliższe oględziny pozwolą znaleźć szczelinę rozmiarów człowieka w miejscu, w którym łączy się kopuła z betonem którym zapieczętowano wjazd. Test Spostrzegawczości pozwoli odkryć przebijający spod czerwonej farby napis „Everlast Laboratories – Cargo Gate 1”.

Diabły – prawdaEdytuj

Ubocznym produktem badań przeprowadzanych na ciężarnych kobietach były dzieci, które nie spełniały oczekiwań naukowców. Ci nie zamierzali marnować doskonałego materiału do testów i przeprowadzali różnego rodzaju eksperymenty na noworodkach oraz kilkulatkach, ingerując w ich geny w ramach pobocznych projektów.

Kiedy Infinity zaaranżowała wypadek, który zakończył istnienie EvLab, zakładała że w wyniku pożaru spłonie sprzęt, kilku laborantów i naukowców oraz wszystkie pozostawione w ośrodku obiekty badań. Tak się jednak nie stało. Zdezaktywowany system przeciwpożarowy zadziałał, ale tylko w części poziomu czwartego oraz w kilku pomieszczeniach trzeciego. To wystarczyło, aby przetrwała grupa sześciu dzieci w wieku od 3 do 6 lat.

W związku z fałszywą informacją o groźnym wycieku chemikaliów oraz presją ze strony władz i korporacji, aby jak najszybciej zamknąć obiekt, nikt nie zadał sobie trudu sprawdzenia wszystkich poziomów biorąc za pewnik, że nic się nie uratowało (co zresztą potwierdziły wysłane do laboratoriów przez Infinity grupy ratownicze).

Diabły to właśnie ta szóstka dzieci, które miały podwójne szczęście – nie tylko przeżyły, ale także uzyskały swobodny dostęp do znajdujących się na poziomie czwartym dwóch ogromnych magazynów z żywnością dla personelu, która wystarczyła dla grupy dzieci na kilka lat. Zmuszone do życia w zamkniętym środowisku korytarzy i sal operacyjnych, w mroku rozświetlanym jedynie jarzącymi się gdzieniegdzie lampkami zasilanymi ogniwami wystarczającymi na całe lata, pośród spalenizny, bez opieki dorosłych, ulegały coraz większemu zezwierzęceniu. Kiedy kilkanaście lat po pożarze udało im się odnaleźć na poziomie trzecim przejście prowadzące do systemu korytarzy kanalizacyjnych i ściekowych, Diabły nie były już ludźmi, lecz bestiami.

Aby przeżyć, włamują się do mieszkań i kradną jedzenie, zabijając wszystkich świadków oprócz młodych kobiet. Ta ocalała szóstka stała się z czasem szybka, zwinna, silna i bardzo bezwzględna, działając pod wpływem instynktu.

A co z kobietami które porywają? Diabły, kiedy ośrodek jeszcze funkcjonował, były świadkami wielu rzeczy, które naukowcy robili młodym kobietom, badając je oraz poddając eksperymentom. Pamiętają obrazy, ale nie rozumieją, czemu te zabiegi miały służyć. Teraz bezmyślnie małpują sceny ze wspomnień, przeprowadzając na porwanych „operacje” za pomocą zardzewiałego sprzętu chirurgicznego, aplikują lepkimi od brudu strzykawkami różne znalezione płyny, przetrzymują w klatkach i znęcają się nad nimi. Bo myślą, że tak trzeba.

Od tego miejsca scenariusz (w zależności od działań graczy) można poprowadzić na – co najmniej – dwa sposoby.

Nie tracąc czasuEdytuj

Gracze pakują się do środka labiryntu korytarzy EvLab i zaczyna się to, co w erpegach RPGach przerabia się niejednokrotnie: eksploracja podziemi i oczyszczanie ich z potworów. Od MG zależy, czy drużyna odnajdzie Melanie żywą. A może odkryją jeszcze inne żywe porwane? Albo dostaną w swoje ręce plik danych, o którym ktoś zapomniał, a który mówi o prawdziwych badaniach, jakie przeprowadzało Everlast i pozwala powiązać firmę z Infinity?

Jak widać, bardzo łatwo jest rozwinąć ten scenariusz w większą kampanię, której będzie on preludium.

ZwlekającEdytuj

Jeśli gracze postanowią nie wchodzić od razu w trzewia kompleksu EvLab, najprawdopodobniej zwrócą się do pana Barnesa z informacją, że sytuacja się nieco skomplikowała. Doktor po opisie miejsca, w którym ma się znajdować jego córka lub po nazwie „Everlast Laboratories” (jeśli gracze ją zauważyli nad wejściem i podadzą ją doktorowi) przypomni sobie plotkę, którą przekazują sobie szeptem laboranci Departamentu 11 o pochodzeniu bliźniaków Creed. Poprosi graczy o poczekanie na niego w domu, kiedy sam uda się do Infinity Tower.

W InfinityEdytuj

Barnesowi, który przeszuka bazę danych komputera Wieży w poszukiwaniu informacji na temat EvLab, uda się dzięki jego poziomowi kodów dostępu dostać jedynie do schematów kompleksu z dokładnym rozmieszczeniem pomieszczeń wszystkich czterech poziomów laboratoriów. Doktor skopiuje dane i przekaże je graczom, mając nadzieję, że pomogą im one uratować jego dziecko.

Godzinę po wyjściu Barnesa z Infinity Tower, nie traktujący swojej pracy z należytą starannością i powagą oficer nadzoru odbierze alert systemowy o próbie włamania się przez doktora Charlesa – pracownika D11 – do zastrzeżonych banków danych. Ów oficer przekaże informacje odpowiednim osobom, które podejmą dwie decyzje: pierwszą, o wysłaniu do domu Barnesa trzech pracowników Departamentu 3 i drugą, o natychmiastowym zwolnieniu oficera nadzoru, który zbyt późno zareagował na komunikat systemu.

U BarnesaEdytuj

Doktor z chęcią opowiada pokrótce trzem agentom D3, po co były mu potrzebne poufne dane. Następnie zostaje przez jednego z agentów odprowadzony do Infinity Tower, celem złożenia obszerniejszych wyjaśnień odpowiednim osobom. Pozostała dwójka wychodzi z dokładnie przeszukanego mieszkania 10 minut później. Te 10 minut były potrzebne specjalistom z Infinity na sprawdzenie nagrań z okolicznych kamer, ustalenia tożsamości postaci graczy, skalkulowania stopnia zagrożenia jakie ci stanowią, analizy poziomu zagrożenia dla korporacji gdyby bohaterowie weszli w posiadanie jakichkolwiek informacji o EvLab oraz uzyskania zgody na likwidację zagrożenia. Podjęcie decyzji i wydanie agentom D3 rozkazu „Znaleźć i zabić” trwało jedną sekundę.

Od teraz tylko od graczy i kości będzie zależeć, czy uda im się wyjść cało z tej przygody. Tropią i sami są tropieni. Odnajdą dziewczynę? Zabiją Diabły? Zdobędą niebezpieczne dla korporacji dane? Uda im się zabić agentów D3, czy będą musieli salwować się ucieczką? I co dalej?

A co z Doktorem Barnesem? Czy jego przewina względem korporacji była na tyle duża, by zniknął tak, jak wielu zbyt wścibskich pracowników przed nim? A może otrzyma ostrzeżenie od przełożonych i zostanie zmuszony do pomocy w ujęciu graczy, gdyby udało im się wyrwać z rąk pracowników Departamentu 3? Z kolei w sytuacji, gdy gracze zdołali uratować Melanie, może warto pozostawić doktora jedynie z pouczeniem od przełożonych? Wszak jego wdzięczność względem bohaterów może być świetnym początkiem dla otwarcia wielu nowych wątków powiązanych z tym scenariuszem.

Laboratoria EverlastEdytuj

Czteropoziomowy podziemny kompleks, do którego można się dostać bez użycia sprzętu burzącego tylko przez „Cargo Gate 1” oraz z kanałów prosto na poziom trzeci.

W miarę dokładna penetracja każdego poziomu przez drużynę czterech graczy powinna zająć około 40 minut czasu gry. To dosyć istotne, bo pozwala mniej więcej określić, jak daleko w poszukiwaniach bohaterowie się posunęli – jeśli mają zamiar przeszukiwać każdy poziom systematycznie - zanim pojawią się wysłani za nimi agenci Departamentu 3.

  • Poziomy 1 i 2 – tutaj nie ma nic oprócz sadzy, smrodu spalenizny i szkieletów spalonych sprzętów. Panują tutaj całkowite ciemności.
  • Poziom 3 – ten poziom nie spłonął całkowicie. Bohaterowie znajdą tutaj kilka sal operacyjnych, w których pełno jest śladów zakrzepłej krwi. Powinni znaleźć także wejście do kanałów w jednym z pomieszczeń technicznych. Poziom trzeci jest również miejscem, w którym należy podrzucić tajne dane, jeśli chcesz rozwinąć ten scenariusz. Ten poziom to także świetne miejsce na pierwsze spotkanie graczy z Diabłami. Dzięki długowiecznym ogniwom tutejszych lampek, wokół panuje jedynie półmrok.
  • Poziom 4 – leże Diabłów. To tutaj mieszkają. W pełnych niegdyś jedzenia magazynach Diabły składują ciała ofiar swoich „operacji”. Cały poziom, pomimo iż ogień prawie w ogóle go nie dotknął, jest najbardziej brudnym z wszystkich. Śmierdzi tutaj zgnilizną oraz fekaliami tak mocno, że gracze muszą opierać się mdłościom. Na tym poziomie znajdują się klatki, w których Diabły przetrzymują porwane kobiety. Czy są pełne, zostawiam decyzji MG. Podobnie jak piętro wyżej panuje tutaj półmrok.

Jedyne miejsce wolne – nie wiedzieć dlaczego – od brudu, to pomieszczenie generatora zasilającego niegdyś kompleks. Pozostawiono go z powodu gabarytów i trudności jakich nastręczyłyby próby jego wywiezienia. Pomimo tego, że nie działał od ponad czterech dekad, ktoś mający żyłkę do majsterkowania powinien go uruchomić i rzucić nieco światła na martwe korytarze kompleksu.

StatystykiEdytuj

  • Robert Fish – w zasadzie jego statystyki nie są potrzebne, ale jeśli ktoś chce, może użyć statystyk Złodzieja ze SWePl.
  • Agenci Departamentu 3 - Tutaj proponuję użycie statystyk Twardzieli ze SWePl. To nie są mordercy akrobaci, potrafiący zabić człowieka kubkiem herbaty. To zwykłe cyngle, mające chronić interesy korporacji. Jedyne zmiany to sprzęt: broń (SPP z „Nemezis” i broń na standardową amunicję o statystykach H&K MP5 ze SWePl), Wojskowa tarcza energetyczna zasilana standardową baterią, 2x Nanodoc. W razie potrzeby dodaj im po jednym implancie z podręcznika „Nemezis”, modyfikując ich statystyki.

Diabły

Cechy: Zręczność k10, Spryt k6, Duch k6, Siła k8, Wigor k8
Umiejętności: Odwaga k8, Skradanie k10, Spostrzegawczość k8, Walka k8, Wspinaczka k6
Tempo: 6 Obrona: 6 Wytrzymałość: 6

Cechy specjalne:

  • Widzenie w ciemności: są odporne na Strach i Zastraszanie
  • Obiekt badawczy: dla każdego z Diabłów należy wylosować jedną cechę z poniższej listy „cech rasowych” z podręcznika „Nemezis” (i w razie potrzeby zmodyfikować statystyki): zwinny, szpony, zwierzęce zmysły, wytrzymała skóra, sprinter, regeneracja, kameleon, biegacz.

Więcej?Edytuj

Uważasz że Infinity, miasto Victoria, slumsy, badania genetyczne i opuszczone ośrodki badawcze to zbyt mało folkloru Ash? Że brak Syndykatu? Ale jest Billy Fish, którego postać można rozwinąć w pełnoprawnego gracza pierwszoplanowego. Wystarczy powiązać go z Syndykatem. Co z tego może wyniknąć dla graczy i dla całego scenariusza pozostawiam w Waszych rękach.

Ad blocker interference detected!


Wikia is a free-to-use site that makes money from advertising. We have a modified experience for viewers using ad blockers

Wikia is not accessible if you’ve made further modifications. Remove the custom ad blocker rule(s) and the page will load as expected.

Więcej z Fandomu

Losowa wiki