FANDOM


Dexia

Sektor: Tannis

Układ gwiezdny: DX-760

Typ planety: Eden

Populacja: 19 000

Opis: Położona zaledwie 7 LY od Tannis, planeta znajduje się pod ścisłą kontrolą lokalnych korporacji. Przez wieki w galaktycznych atlasach pod pojęciem „DX-760″ widniała jedynie krótka wzmianka o nieciekawym, pozbawionym zasobów naturalnych słońcu, wokół którego orbituje jedna planeta. Prawdę o Dexii odkryto dopiero kilka dekad temu – ktoś zadał sobie bardzo wiele trudu by ukryć szczegółowe dane na temat planety. W tajemnicy zamontowano bardzo zaawansowane technologicznie terraformery. Nie wiadomo, kto w nie zainwestował, wiadomo tylko, że ta frakcja od dawna już nie istnieje. Dexia jest prawdziwym rajem – panują na niej idealne warunki, flora i fauna została zaprojektowana tak, by nie stanowiła zagrożenia dla ludzi, a na dodatek nie ma żadnych zasobów naturalnych, które zachęcałyby do budowy zakładów przemysłowych. To klasyczna planeta-raj, miejsce wypoczynku bogaczy sektora Tannis.

Ad blocker interference detected!


Wikia is a free-to-use site that makes money from advertising. We have a modified experience for viewers using ad blockers

Wikia is not accessible if you’ve made further modifications. Remove the custom ad blocker rule(s) and the page will load as expected.

Więcej z Fandomu

Losowa wiki