FANDOM


Jeśli ktos ma jakieś pomysły to uprzejmie proszę o sugestie. Po krótkiej burzy mózgów z Szeryfem mamy taki oto wstepny zarys:

Główne założenie jest takie, że Astropiłka to odpowiednik naszej piłki nożnej w wydaniu SF - opium dla mas, wywołująca wielkie emocje, swiatełko w oceanie gówna (to o sytuacji na Ash). Ma wielu wiernych kibiców, którzy z uwaga śledzą lige. Nawet w czasie kryzysu korporacje, syndykat i szlachta bawia sie w sponsorowanie drużyn gdyz jest to oznaka prestiżu, świetny zabieg PRowy (ludzie kochają Astropiłkę) i marketningowy (wszechobecne reklamy). Na zywo to raczej rozrywka dla elit, natomiast wszystko jest transmitowane poprzez Cortex za darmo z dużą dawką reklam.

Rozgrywki - tutaj mamy 2 opcje: albo będzie to połączenie pilki ręcznej z rugby, rozgrywane w 0G (na stadionie miejskim sponsorowanym obecnie przez Infinity), albo rodzaj gonitwy miejskiej z piłką od bramki do bramki (na ograniczonym terenie, cos w rodzaju Unreal Tournament, ale bez broni). Tu sie jeszcze zastanawiamy.

Liga - większość korporacji obecnych na Ash ma swoje druzyny, które konkuruja ze soba w lidze. Również część rodów z Bariz bawi się w sponsorowanie swoich teamów (co jest oznaką bogactwa i prestiżu). Zakładamy, że Syndykat równiez zwietrzył w tym dobra okazję do prania kasy i pod róznymi przykrywkami/legalnie prowadzi swoje drużyny.

Myślę ze potencjał jest duży jak to ze sportem bywa - opisy druzyn, gwiazd, nielegalny doping, swięta z okazji super bowl itp. itd.

Postaram się to sklecić w artykuł ale licze na pomysły ;)

Ad blocker interference detected!


Wikia is a free-to-use site that makes money from advertising. We have a modified experience for viewers using ad blockers

Wikia is not accessible if you’ve made further modifications. Remove the custom ad blocker rule(s) and the page will load as expected.

Więcej z Fandomu

Losowa wiki