FANDOM


Zastanawiam się jak powinniśmy kategoryzować artykuły. Mamy ich teraz już dosyć sporo i zacząłem mieć wątpliwości jak oznaczać je w kategoriach. Obecnie oznaczamy artykuł wszystkimi kategoriami które mniej lub bardziej pasują. Przykładowo Czarni Jeźdźcy mają cała serię kategori typu Gang | Organizacja | Syndykat oraz kategorii związanych z miejscem ( to nie pamiętam ). Jest to w 100% zgodne z obecnie stosowaną metodyką. Pytanie czy jest ona słuszna.

Może powinniśmy oznaczać tylko kategorie które są istotne z punktu widzenia artykułu? Tak jak nie oznaczamy wszystkiego co leży w GEO-9 kategorią Ash, tak może nie powinniśmy oznaczać wszystkiego co leży w Smoczej Łaźni jako Smoczy Ogon? Z drugiej strony, dobrze było by znaczać wszystkie ortykuły GEO-9, bo daje to informacje, że powstały w ramach Operacji GEO-9.

Największe wątpliwości mam co do syndykatu. Czy rodziny syndykatu to gangi? Czy jest sens oznaczać każdy gang jako organizacje? Czy poprostu wrzucać tam wszystko co nie pasuje do żadnej podkategorii?

Fajnie jak byście napisali co o tym myślicie.

Ad blocker interference detected!


Wikia is a free-to-use site that makes money from advertising. We have a modified experience for viewers using ad blockers

Wikia is not accessible if you’ve made further modifications. Remove the custom ad blocker rule(s) and the page will load as expected.

Więcej z Fandomu

Losowa wiki