FANDOM


Zastanawialiście się jaką populację moze mieć nasze GEO-9? Chciałem wyciągnąć jakąś średnią na podstawie info z podręcznika, ale Enc tak się zamotał że sam chyba nie wie ile mieszkańców ma Ash.


We wstępie pisze że na Ash mieszka nie więcej ni 50 mln ludzi. W sekcji Ash z kolei ,mamy że na Ash według nieofijalnych badań mieszka 170 mln ludzi. Wcześnie mamy info że na Ash jest 12 ogromnych metropolii a w każdej miezzka minimum 5 mln ludzi. Następnie stwierdza że 4/5 z populacji Ash (wynoszącej jakoby 170 mln) mieszka w cyt "jednej z 12 wielkich metropolii połozonych w poblizu równika".

Stawiam że ta metropolia jest Victoria. Więc w Victorii mieszka wedlug obliczeń około 136 mln ludzi. Pozostałe 34 mln mieszka w innych jednenastu metropoliach? No ale 11x5mln( minimum tyle ludzi wg. podręcznika mieszka w każdej z metropolii) daje 55 mln. Więc 134 mln Victorii + 55 mln z pozostałych metropilii daja nam 189mln mieszkańców Ash.

Zakładam więc że w zdaniu "jednej z 12 wielkich metropolii połozonych w poblizu równika" jest bład i powinno ono brzmieć "(4/5 populacji żyje) w 12 wielkich metropoliach połozonych w poblizu równika".Wtedy mamy 134 mln które dzielimy na 12 i mamy 11,16 mln ludzi w każdym mieście (średnia). Skoro GEO-9 to jedna z największych metropolii to chyba nie będzie przesada zaludnienie jej populacją ok. 25 mln ludzi?

Co sądzicie?

Ad blocker interference detected!


Wikia is a free-to-use site that makes money from advertising. We have a modified experience for viewers using ad blockers

Wikia is not accessible if you’ve made further modifications. Remove the custom ad blocker rule(s) and the page will load as expected.

Więcej z Fandomu

Losowa wiki